بهترین آموزشگاه های زبان در شیراز

بهترین آموزشگاه های زبان در شیراز

بهترین آموزشگاه های زبان در شیراز

دسترسی سریع:

 1. لیست آموزشگاه ها
 2. بهترین آموزشگاه
 3. آموزش مکالمه
 4. آموزشگاه زبان کودکان
 5. پرسش و پاسخ

سوالات پرتکرار کاربران در مورد آموزشگاه زبان

1

تفاوت بین آزمونهای آیلتس و تافل در چیست؟

آزمونهای آیلتس و تافل هر دو از معتبر ترین آزمون های زبان هستند و دلیل انتخاب آنها به کشوری ربط دارد که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید. دانشگاه های استرالیا و انگلستان آیلتس و دانشگاه آمریکا تافل را بیشتر قبول دارند. باقی کشور ها معولا هردو را قبول دارند.

2

بهترين سن يادگيری زبان دوم چه سنی است؟

بسياری از کار‌شناسان بر اين باورند هرچه زبان دوم در سنين پايين‌ تری به کودک آموزش داده شود نتبیجه بهتری خواهد داشت. به همین دلیل قبل از 10 سالگی زمان مناسب و خوبی برای یادگیری زبان دوم است.

3

تفاوت بین آزمونهای آیلتس و تافل در چیست؟

تافل و آیلتس مورد پذیرش‌ترین آزمون‌های زبان در سرتاسر جهان هستند و میزان تسلط افراد در زبان انگلیسی را می‌سنجند.

 • زمان آزمون تافل حدود 4 ساعت و آیلتس دو ساعت و چهل و پنج دقیقه.
 • هزینه آزمون تافل و آیلتس حدود 200دلار
 • بازه نمره آزمون تافل از 0 تا 120 و آیلتس 1 تا 9

4

در انتخاب زبان دوم برای یادگیری به چه نکاتی توجه کنیم؟

یادگیری زبان دوم مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و … امری بسیار خوب و مهم در زندگی است ولی برای انتخاب آن به نکات زیر توجه کنید.

 • چقدر منابع آموزشی برای یادگیری این زبان وجود دارد؟
 • یادگیری این زبان چقدر سخت و دشوار است؟
 • یادگیری این زبان چه فایده ای برای شما دارد؟

5

پرکاربردترین زبان های دنیا کدامند؟

 1. زبان انگلیسی: زبان کسب و کار، اینترنت و زبان دوم مردم بسیاری از کشورها به حساب می‌آید.
 2. اسپانیایی: با ۴۷۰ میلیون نفر گوینده به عنوان زبان مادری، دومین زبان پرتکلم دنیا است.
 3. فرانسوی: زبان اصلی مردم بسیاری از کشورها در شمال و غرب آفریقا و همچنین زبان دوم جمعیت زیادی از مردم دنیا است.
 4. عربی: ۲۵۰ میلیون و بیست کشوربا زبان عربی صحبت میکنند.
 5. آلمانی: زبان ۱۲۰ میلیون نفر از مردم دنیا است. در کشورهای اتریش، لیختن‌اشتاین، سوئیس، بلژیک و لوکزامبورگ یکی از زبان‌های رسمی به شمار می‌رود.

6

سخت ترین زبان برای فارسی زبانان کدامند؟

با توجه به ماهیت زبان فارسی و دشواری های یادگیری هر زبان جدید، سخت ترین زبان برای فراسی زبانان موارد زیر است:

 1. زبان های چینی و ژاپنی و زیرشاخه های آنان
 2. زبان های روسی و آلمانی و زیر شاخه های آنان
 3. زبان های فرانسه، آسپانیایی، ایتالیایی و پرتقالی
 4. زبان های انگلیسی و عربی

آموزشگاه های زبان شیراز

با گسترش شهرنشینی و توسعه علم و فناوری نیاز به یادگیری زبان دوم بیش از پیش شده است، بگونه ای که یادگیری زبان دوم یکی از الزامات زندگی هر کسی شده است.

زبان انگلیسی باستان شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی باستان داشته‌است چون انگلیسی زبان‌ها عمدتاً از ژرمن‌ها بودند که از آلمان وارد بریتانیا شدند و به نوعی زبان آلمانی را می‌توان مادر زبان انگلیسی دانست. (منبع: ویکی پدیا)

ارتباط زبانی نیاز الزامی در تمامی جوامع هست، بویژه مسائلی مانند ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورها این موضوع را مهم تر از قبل می کند. همچنین زمانیکه به کشوری دیگر سفر می کنید برای برقراری ارتباط با ساکنین آن کشور باید زبان آنها را بدانید.

شهر شیراز با توجه به آنکه شهری بزرگ و توریستی است و همیشه میزبان مهمانان زیادی از سراسر دنیا می باشد، در زمینه یادگیری زبان بسیار پیشرفت کرده است و دارای بهترین آموزشگاه ها و اساتید برای یادگیری زبان است.

حال وبسایت کارشد در نظر دارد تا با استفاده از فهرست زیر و توضیحات تکمیلی شما را بیشتر با آموزشگاه های زبان شیراز آشنا کند:

 1. شیراز و آموزشگاه زبان
 2. بهترین آموزشگاه زبان شیراز
  1. بهترین موسسه زبان انگلیسی در شیراز
 3. آموزشگاه زبان انگلیسی شیراز
  1. آموزشگاه مکالمه زبان انگلیسی در شیراز
  2. موسسه زبان شیراز
 4. آموزشگاه زبان کودکان در شیراز
 5. لیست آموزشگاه های زبان شیراز

آموزشگاه زبان در شیراز

در قرنِ ششم میلادی، مردمانی از سه قبیله «جوت»، «انگِل» و «ساکسون» که در «شمال‌غرب آلمان»، «دانمارک» و «هلند» امروزی ساکن بودند، به انگلستان یورش بردند و آن سرزمین را به تصرف خود درآوردند. تا آن زمان مردم بریتانیا یا به عبارت بهتر بریتانیای روم به زبان سِلتی سخن می‌گفتند و البته زبان سِلتی مردم آن به دلیل ۴۰۰ سال اشغال این سرزمین توسط رومی‌ها با لاتین آمیخته شده بود و بسیاری از واژگان لاتین در آن کاربرد داشت. (منبع: ویکی پدیا)

شما در تمامی زمینه ها نیاز دارید تا به زبانی دیگر بخصوص زبان انگلیسی مسلط باشید زیرا زبان انگلیسی زبان بین المللی و در عین حال راحت تر از سایر زبان ها است.

بدون شک زبان انگلیسی امروزه یکی از مواردی است که بایستی برای یادگیری آن اقدام کنیم، چراکه بسیاری از کارها بوسیله زبان انگلیسی راحت تر قابل انجام خواهد بود.

دلایلی مهم برای یادگیری این زبان به عنوان زبان دوم:

 • مصاحبه در شغل جدید
 • برای کار با کامپیوتر و نرم افزارها
 • افزایش مهارت ارتباطی
 • تحصیل در بسیاری از کشورها
 • افزایش اعتماد به نفس به عنوان یک مهارت کلامی
 • انعطاف ذهن و حافظه
 • تقویت نیمکره راست مغز
 • توانایی برقراری ارتباط هنگام سفر به کشورهای مختلف

برای یادگیری زبان بهتر است که به آموزشگاه های زبان رفته که بصورت تخصصی در این زمینه آموزش می دهند. همشهریان عزیز هم می توانند برای یادگیری زبان به آموزشگاه زبان در شیراز مراجعه کنند تا نیازهای خود را در این زمینه برطرف نمایند.

شما عزیزان می توانید با استفاده از فیلتر “مرتب سازی” که در بالای لیست آموزشگاه ها قرار دارد، آموزشگاه های زبان را بر اساس میزان محبوبیت، تخفیف و … مشاهده فرمایید.

همچنین شما عزیزان در صورتی که تجربه استفاده از خدمات آموزشگاهی را دارید، میتوانید در لیست آموزشگاه های زبان با مراجعه به صفحه آن آموزشگاه، در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

بهترین آموزشگاه زبان شیراز

انگلیسی، زبان مادری نزدیک به ۳۷۵ میلیون نفر در دنیا است. پس از زبان چینی ماندارین و اسپانیایی، انگلیسی سومین زبان دنیا از نظر تعداد سخنوران است. اما اگر تعداد کسانی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی است و کسانی که تنها به این زبان سخن می‌گویند را با هم بشماریم، آنگاه می‌توان گفت که انگلیسی پرکاربردترین زبان در سطح جهان است. البته اگر با مجموعهٔ زبان‌های چینی مقایسه شود ممکن است که در جایگاه دوم قرار گیرد. (منبع: ویکی پدیا)

زمانیکه به یادگیری زبان دیگری اقدام می کنید، انتظار دارید تا بهترین نتیجه را بگیرید و در این راه آموزشگاه بتواند سکوی پرتابی برای شما باشد.

آموزش زبان در آموزشگاه های خوب که دارای برترین اساتید، امکانات و … باشند، صد در صد تاثیر بسیار زیادی در یادگیری ما خواهد داشت.

به همین دلیل قطعا باید به دنبال بهترین آموزشگاه های زبان برای یادگیری باشید. حال در اینجا چند ویژگی بهترین آموزشگاه زبان را برای شما آورده ایم:

 • داشتن مجوز از آموزش و پرورش یا وزارت ارشاد
 • تخصص در زبان های مهم و پرطرفدار
 • استفاده از منابعی که به روز بوده و با سطح تحصیلات، فرهنگ و علاقه زبان آموزان متناسب باشد.
 • داشتن دوره های مختلف
 • حضور مشاور و کارشناس حرفه ای
 • محیط آموزشی تمیز، زیبا و در عین حال به دور از سر و صدا

شما می توانید با در نظر داشتن این ویژگی ها بهترین آموزشگاه های زبان را بشناسید و برای یادگیری زبان به آنها مراجعه کنید.

از نظر شما، بهترین آموزشگاه زبان در شیراز کدام است؟

با استفاده از فیلتر نمایش “محبوبترین ها” که در بالای لیست آموزشگاه ها قرار دارد، میتوانید آموزشگاه های زبان شیراز را بر اساس محبوبیت بین کاربران مشاهده نمایید.

همچنین با استفاده از فیلتر نمایش “بروز شده ها” که در بالای لیست آموزشگاه ها قرار دارد، میتوانید آموزشگاه های زبان که به تازگی تاسیس، بروزرسانی یا در وبسایت کارشد ثبت شده اند را مشاهده کنید.

بهترین موسسه زبان انگلیسی در شیراز

با توجه به آنکه زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شناخته می شود و یادگیری آن بسیار مهم و پرطرفدار است، بسیاری از آموزشگاه ها به صورت اختصاصی فقط زبان انگلیسی را تدریس می کنند. به همین دلیل مهم است در این زمینه هم به دنبال بهترین ها باشید.

آموزشگاه زبان انگلیسی خوب باید دارای شرایطی که در بالا ذکر شد، باشد. همچنین چند ویژگی دیگر در زیر آورده شده است:

 • امکان تدریس به همه سنین
 • ارزیابی مداوم زبان آموز
 • استفاده از به روزترین روش های آموزش
 • حضور اساتید مجرب
 • برگزاری آزمون های مهم مانند: IBT ,GRE, TOEFL ,IELTS EXAMINATION ,PTE
 • برگزاری دوره های T.T.C, Free Discussion, General English

از نظر شما همشهریان عزیز بهترین موسسه زبان انگلیسی در شیراز کدام می باشد؟ نظرات خود را با وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

آموزشگاه زبان انگلیسی شیراز

برآوردها از سخنوران زبان دوم نشان داده‌است که آن‌ها شماری میان ۴۷۰ میلیون تا بیش از یک میلیارد می‌توانند داشته باشند بسته به اینکه تنها به این زبان صحبت می‌کنند (بدون نوشتار) یا بر آن تسلط کامل دارند. دیوید کریستال، دانشمند زبان‌شناس، حساب کرده‌است که شمار کسانی که زبان مادری شان انگلیسی نیست از کسانی که انگلیسی زبان مادری شان است بسیار بیشتر است و این دو نسبت ۱ به ۳ دارند. (منبع: ویکی پدیا)

شاید اول از همه مهم باشد تا بدانید چرا زبان انگلیسی مهم است:

 • این زبان، زبان بین المللی ارتباطات است.
 • زبان رسمی 53 کشور دنیاست.
 • معروف ترین زبان دوم دنیاست.
 • زبان بازرگانی و تجارت در دنیاست.
 • ایجاد سرگرمی های جدید.
 • دسترسی بهتر به اینترنت.
 • 52 درصد وبسایت ها در سراسر دنیا به زبان انگلیسی می باشند.

آموزشگاه زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا با یادگیری زبان انگلیسی در هیچکدام از این زمینه ها دچار مشکل نشوید.

همشهریان عزیز می توانند آموزشگاه زبان انگلیسی در شیراز را با استفاده از لیستی که در ابتدای سایت آمده است؛ پیدا کنند و برای ثبت نام در دوره های مختلف به آنها مراجعه کنند.

در صورتی که تجربه استفاده از خدمات آموزشگاه ها را دارید، میتوانید در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

همچنین شما عزیزان می توانید با استفاده از قسمت جستجو که در بالای لیست آموزشگاه ها قرار دارد، آموزشگاه های زبان را بر اساس اسم یا محله و خیابان مورد نظر جستجو نمایید.

آموزشگاه مکالمه زبان انگلیسی در شیراز

بسیاری از افراد بزرگترین مشکلی که در زبان دارند، مکالمه است. آنها نیاز دارند تا دوره هایی را بصورت اختصاصی برای مکالمه بگذرانند.

کلاس های انگلیسی بصورت زیر در آموزشگاه ها برگزار می شوند:

 • کلاس های هفته ای 1 تا 3 جلسه: این کلاس ها به دلیل فاصله کم بین هر جلسه، تمرین و تکرار بیشتر می تواند مفید باشد.
 • کلاس های فشرده (هرروز): این کلاس ها از لحاظ زمانی سریع تر تمام می شوند اما زبان آموز زمان کمتری برای تمرین و تکرار دارد.
 • کلاس های آخر هفته (فوق فشرده): این کلاس برای کسانی است که نمی توانند در طول هفته کلاس بروند؛ مناسب است. این کلاس ها برعکس بقیه موارد بدلیل فاصله زمانی بسیار زیاد بین کلاس ها ممکن است بازدهی پایین داشته باشد.

در کنار همه اینا بطور معمول همانطور که گفته شد کلاس هایی با نام کلاس مکالمه تخصصی وجود دارد. در این کلاس ها باید به دانش آموزان آموزش دهند تا چگونه بحث کنند بدون آنکه کلاس دچار مشکل شود.

این کلاس ها باعث ایجاد اعتماد به نفس در زبان آموزان می شود. همچنین در ابتدا مکالمه با موضوعات قابل فهم و ساده شروع می شود و به مرور با پیشرفت زبان آموزان سخت تر می شود.

همشهریان عزیز می توانند برای تقویت مکالمه خود به آموزشگاه مکالمه انگلیسی در شیراز بروند و مکالمه خود را قوی تر کنند.

موسسه زبان شیراز

امروزه با توجه به اینکه بسیاری از افراد بصورت تحصیلی و یا کاری قصد مهاجرت دارند باید بدانند که برای هرکدام به چه آزمون هایی نیاز دارند.

آزمون های زبان انگلیسی که برای این اهداف می باشند بصورت زیر است:

 • IELTS: این آزمون یکی از آزمون های رایج در دنیاست که سالانه 2 میلیون بار برگزار می شود و در 135 کشور دنیا قابل قبول است. این آزمون هر چهار مهارت زبان را در بر می گیرد و نمره آن از 0 تا 9 می باشد. زبان آن انگلیسی بریتانیایی است و دو نوع آکادمیک و جنرال دارد. نوع جنرال آن برای اهداف مهاجرت مناسب می باشد و آسان تر از آزمون آکادمیک است.
 • TOEFL: معمولا کسانیکه که می خواهند به آمریکا بروند باید این آزمون را بدهند. این آزمون بترتیب چهار قسمت خواندن، شنیدار، گفتار و نوشتار دارد که هر کدام 30 نمره و در مجموع 120 نمره دارد. این آزمون ماهانه در همه شهرهای ایران برگزار می شود و برای رشته های فنی نمره 90 به بالا و رشته های انسانی 100 به بالا لازم است.
 • GRE: این آزمون برای دانشگاه های کانادا و آمریکا بصورت جدا از آیلتس و تافل برگزار می شود و مورد نیاز است. این آزمون دو نوع دارد: جنرال و سابجکت که از نظر نحوه برگزاری و محتوای آزمون باهم متفاوت هستند. در نوع اول آن مهارت ریاضی و دانش زبان سنجیده می شود و در نوع دوم آن محاسبات ریاضی، درک مطلب و دانش تخصصی فیزیک، شیمی و همچنین مقاله نویسی بررسی می شود.

در ابتدا بصورت نوشتاری در دو بخش است که نمره 1 تا 6 به آن تعلق می گیرد، سپس سوالات 4 گزینه ای از لغات آکادمیک است و در بخش آخر سوالات ریاضی، هندسه و … . نمره این دو بخش هم 120 تا 170 است. این آزمون به دو صورت کاغذی و اینترنتی برگزار می شود و در حال حاضر بیشتر بصورت اینترنتی رایج است.

 • PTE: این آزمون سه سطح آکادمیک، جنرال و نوجوانان دارد. هر 4 مهارت زبانی را می سنجد که در بخش اول گفتار و نوشتار بصورت تعاملی است که در 6 قسمت سنجیده می شود. سپس مهارت خواندن سنجیده می شود. در مرحله سوم و آخر آن مهارت شنیداری شما سنجیده می شود. نمره این آزمون 10 تا 90 می باشد که نمره مورد قبول آن 50 تا 70 می باشد.
 • EPT: این آزمون توسط دانشگاه آزاد برگزار می شود و اگر کسی می خواهد در آزمون دکترا در این دانشگاه ها شرکت کند و مدرک زبانی ندارد باید این آزمون را بدهد. در این آزمون فقط مهارت نوشتار و دامنه لغات سنجیده می شود. تعداد سوالات شامل 30 سوال درک مطلب، 35 سوال لغت و 35 سوال گرامر می باشد. نمره آن از 100 می باشد و نمره قابل قبول برای دانشگاه 50 می باشد.
 • MSRT: این آزمون همان آزمون MCHE وزارت علوم می باشد بدون تغییر محتوا. این آزمون برای دانشجویان متقاضی مقطع دکترا که در دانشگاه های دولتی و پردیس تحصیل می کنند، می باشد.

سوالات این آزمون شامل 30 سوال گرامر، 30 سوال شنیداری و 30 سوال لغات و درک مطلب است. زمان آزمون 75 دقیقه است و نمره آن بسته به دانشگاه 50 به بالا مورد قبول است.

 • TOLIMO: این آزمون توسط سازمان سنجش طراحی و برگزار می شود و هر چهار مهارت زبانی را می سنجد و شامل یک سوال نوشتاری برای 30 دقیقه، 40 سوال گرامر 30 دقیقه، 50 سوال درک مطلب 55 دقیقه و 50 سوال درک مطلب شفاهی 35 دقیقه است. نمره آن بین 310 تا 677 می باشد اما بخش نوشتاری آن نمره ای جدا دارد که بین 1 تا 6 است.

همشهریان عزیز برای آمادگی برای این آزمون ها نیاز است تا به موسسه زبان در شیراز بروید تا بصورت تخصصی تمامی تکنیک های مناسب با هر آزمون را فرا بگیرید.

همچنین برای دسترسی به لیست آموزشگاههای زبان انگلیسی در شیراز می توانید به ابتدای مقاله مراجعه کنید

آموزشگاه زبان کودکان در شیراز

در یادگیری زبان دوم، هیلتنستم (۱۹۹۲) دریافت که حدود سن ۶ یا ۷ سال نقطه‌ای است که از آن به بعد دو زبانه‌ها به فصاحت مشابه زبان بومی شان دست نمی‌یابند. بعد از این سن، زبان آموزان L۲ می‌توانند به فصاحت شبیه به بومی‌ها ی یک زبان بومی شان دست یابند. اما زبان آن‌ها و اشکالات اندک آن‌ها، آن‌ها را از گروهL۱ جدا می‌کند. عدم توانایی این افراد در دست یابی به فصاحت شبه بومی‌ها، مطمئنأ در رابطه با آغازسن (AO) دیده می‌شود. سن ۶ یا ۸ سال، به نظر دوره مهمی است برای تشخیص دادن دستیابی به فصاحت تقریبآ بومی و فصاحت شبیه به بومی می‌توان گفت که AOاستفاده زبان، رابطه متقابل دارد. (منبع: ویکی پدیا)

همیشه می شنویم که یادگیری از کودکی بسیاری موثرتر از بزرگسالی می باشد به همین دلیل بسیاری از والدین فرزندان خود را از کودکی به کلاس های زبان می فرستند. اما مهمترین دلایلی که نشان می دهد بهتر است کودکان از سنین پایین زبان را فراگیرند را در زیر برای شما آورده ایم:

 • باعث رشد فکری کودکان می شود.
 • افزایش نمرات در امتحانات
 • تقویت توانایی کودک در یادگیری زبان مادری
 • یادگیری زودتر
 • تقویت احساسات
 • شناخت فرهنگ های جدید
 • تقویت مهارت شغلی
 • تقویت گوش موسیقیایی
 • باز شدن ذهن
 • ایجاد یک سرگرمی سالم

همشهریان عزیزی که می خواهند کودکان خود را در این کلاس ها ثبت نام کنند، می توانند آموزشگاه زبان کودکان در شیراز را از لیستی که در ابتدای مقاله آمده است پیدا کنند.

همچنین برای خردسالان خود هم می توانید به آموزشگاه زبان خردسالان در شیراز مراجعه کنید تا خردسال شما از سنین بسیار پایین بتواند این مهارت را آموزش ببیند.

لیست آموزشگاه های زبان شیراز

وبسایت کارشد برای شما عزیزان لیست آموزشگاه های زبان در شیراز را به همراه آدرس، مسیریابی، شماره تماس و سایر اطلاعات مورد نیاز در ابتدای این مقاله آورده است.

شما عزیزان میتوانید در انتهای این مقاله در قسمت امتیازدهی با امتیاز دادن به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر به خود، یاری کنید.

با استفاده از فیلتر نمایش “نزدیکترین به من” میتوانید آموزشگاه ها را بر اساس نزدیکی به خود مرتب کنید. (برای استفاده از این امکان باید اجازه دسترسی به لوکیشن را به وبسایت کارشد بدهید.)

همچنین با استفاده از فیلتر نمایش “پربازدید دیروز” که در بالای لیست آموزشگاه ها قرار دارد، میتوانید آموزشگاه های زبان را بر اساس تعداد بازدید هایی که در دیروز داشته اند مشاهده کنید.

لیست آموزشگاه های زبان آلمانی در شیراز

امروزه بغیر از زبان انگلیسی، زبان های دیگر هم هستند که مورد توجه همگان می باشد. یکی از این زبان ها، زبان آلمانی می باشد که بسیار پرطرفدار و کاربردی است.

یادگیری این زبان تا حدودی سخت تر از زبان انگلیسی می باشد اما برای کسانیکه با زبان انگلیسی آشنایی دارند می تواند راحت تر باشد زیرا این دو زبان ریشه یکسانی دارند. همچنین یکی از تفکرات بسیار مهم که شاید باعث شود افراد زیادی به سمت این زبان بروند آن است که این زبان، زبان مخترعان و نوآوران است.

همچنین دانشگاه های این کشور در رتبه بسیار بالایی قرار دارند و می توانند مکان بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل باشند و این موضوع این حقیقت را بیان می کند تا زبان آلمانی را فرا بگیرید. با توجه به آنکه این زبان یکی از زبان های اصلی بشمار می رود، به شما این امکان را می دهد تا با حدود 100 میلیون انسان ارتباط برقرار کنید.

حال همشهریان عزیز اگر مشتاق به یادگیری این زبان زیبا و جالب هستید، می توانید با مراجعه به ابتدای مقاله لیست آموزشگاه های زبان آلمانی در شیراز مشاهده فرمایید.

مشاهده لیست آموزشگاه های زبان در شیراز

کاشت مو در شیراز جراحی بینی در شیراز آموزشگاه آرایشگری در شیراز تزریق ژل و بوتاکس در شیراز ترک اعتیاد در شیراز آموزشگاه نقاشی در شیراز دبیرستان دخترانه در شیراز آموزشگاه موسیقی در شیراز باشگاه یوگا در شیراز آموزشگاه خیاطی در شیراز پوشاک و بوتیک کودکان در شیراز فرش فروشی در شیراز آموزشگاه آشپزی در شیراز لیفتینگ در شیراز لیزر موی زائد در شیراز سیسمونی و نوزاد در شیراز پیکرتراشی و لیپوماتیک در شیراز کارگزاری بورس در شیراز مدرسه فوتبال در شیراز گالری مبلمان در شیراز جراحی پلاستیک و زیبایی در شیراز دبستان پسرانه در شیراز طب سنتی در شیراز دبیرستان پسرانه در شیراز آموزشگاه هنری در شیراز خانه سالمندان در شیراز مهد کودک و پیش دبستانی در شیراز فروشگاه لوازم قنادی در شیراز فروشگاه چرم در شیراز ماساژ در شیراز متخصص تغذیه و رژیم درمانی در شیراز دکوراسیون داخلی در شیراز کاشت و طراحی ناخن در شیراز اپل استور در شیراز گالری سرویس خواب در شیراز لاغری و تناسب اندام در شیراز کلینیک دندانپزشکی در شیراز دبستان دخترانه در شیراز ساعت فروشی در شیراز دندانپزشک کودکان در شیراز آموزشگاه رانندگی در شیراز آرایشگاه زنانه در شیراز لوستر فروشی در شیراز خشکبار و آجیل در شیراز کت و شلوار مردانه در شیراز جوانسازی و هایفوتراپی در شیراز عینک فروشی در شیراز باشگاه بدنسازی در شیراز خدمات پرستاری در شیراز دندانپزشک زیبایی در شیراز باشگاه سوارکاری در شیراز قهوه فروشی در شیراز طب سوزنی در شیراز داروخانه در شیراز شرکت خدماتی و نظافتی در شیراز عطر و ادکلن در شیراز آموزش بورس در شیراز آزمایشگاه در شیراز طلافروشی و جواهری در شیراز گفتار درمانی در شیراز آموزشگاه کامپیوتر در شیراز ایمپلنت و کاشت دندان در شیراز آموزشگاه کنکور در شیراز بینایی سنجی در شیراز متخصص پوست و مو در شیراز فوق تخصص غدد، رشد و متابولیسم در شیراز متخصص ارتوپدی در شیراز امداد خودرو در شیراز قالیشویی در شیراز فوق تخصص گوارش و کبد در شیراز فروشگاه دوربین عکاسی در شیراز متخصص زنان زایمان و نازایی در شیراز متخصص جراحی فک و صورت در شیراز آموزشگاه حسابداری در شیراز مشاوره و روانشناسی در شیراز گل فروشی در شیراز فروشگاه آنلاین در شیراز متخصص جراحی عمومی در شیراز فیزیوتراپی و توانبخشی در شیراز آسانسور و پله برقی در شیراز چشم پزشک در شیراز آتلیه عکاسی و فیلمبرداری در شیراز هوشمندسازی ساختمان در شیراز آموزشگاه زبان در شیراز روانشناس کودک در شیراز عینک طبی در شیراز جراح و متخصص مغز و اعصاب در شیراز متخصص کودکان در شیراز کلینیک دامپزشکی در شیراز تشریفات مجالس در شیراز آموزشگاه گردشگری و هتلداری در شیراز متخصص قلب و عروق در شیراز متخصص کلیه و مجاری ادراری در شیراز باشگاه بدنسازی بانوان در شیراز کاردرمانی در شیراز رادیولوژی و سونوگرافی در شیراز دوربین مدار بسته در شیراز شرکت سبدگردانی در شیراز مزوتراپی در شیراز تست کرونا در شیراز

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *